Descriere Pensiune Belvedere
Pensiunea Belvedere * *
In apropierea Parcului National Retezat, la intrarea in orasul Hateg dinspre Petrosani, pe drumul E79 va intampina Pensiunea Belvedere.
Pensiunea dispune de o parcare propie, de curte interioara spatioasa, intima si retrasa, cu locuri special amenajate pentru odihna si diverisment. In jurul piscinei cu apa curata in permanenta sunt amplasate doua gratare, sezlonguri, balansoare. In spatele curtii interioare se afla un heleşteu cu peste in care pasionatii pot sa isi incerce telentul la pescuit.
Pensiunea pune la dispozitie un numar de 50 locuri de cazare in camere cu pat matrimonial sau in camere cu trei sau patru paturi. Camerele sunt dotate cu televiziune prin cablu si bai individuale cu cada de dus si apa calda non stop .
In restaurantul propriu, pe terasa mare din fata pensiunii si in curtea interioara se pot servi delicioase preparate culinare traditionale si cu specific zonal. Materia prima este procurata din ferma proprie sau din partidele de vanatoare si pescuit sportiv organizate oficial .
Pentru divertismentul musafirilor nostrii putem organizarea de excursii pe traseele montane din Muntii Retezat si Tarcului, trasee de moto enduro, partide oficiale de vanatoare si pescuit sportiv. In sezonul de iarna se pot practica sporturiile de iarna in statiunea Rausor situata la aproximativ 20 km,statiune dotata cu teleski.
Se pot organiza si excursii cu caracter educativ pentru vizitarea unor obiective istorice,lacase de cult cum ar fi :
- Manastirea Prislop ;
- Manastirea Colt ;
- Cele mai vechi biserici din piatra din Romania: biserica Densus, biserica Strei, biserica Ostrov, biserica Santamaria Orlea ;
- Cetatea Colt-sursa de inspiratie a romanului"Cetatea din Carpati" de Jules Verne.
- Castelul Huniazilor de la Hunedoara si cel de la Santamaria Orlea ;
- Rezervatia Naturala de Zimbrii de la iesirea din oras ;
- Colonia Ulpia Traiana Augusta Dacica Sarmisegetusa, straveche metropola romana .
Spatiului mare al locatiei permite organizarea de mese festive, reuniuni, revelioane si chiar tabere scolare.
Promoveaza Pensiune Belvedere
Facilitati oferite de Pensiune Belvedere
 |
Parcare |
 |
TV in camera |
 |
Organizare de evenimente speciale |
 |
Baie proprie |
 |
Loc de joaca pentru copii |
 |
Restaurant |
 |
Acces bucatarie |
 |
Gratar |
 |
Room service |
 |
Gradina |
 |
Piscina |
 |
Ferma proprie |
 |
Incalzire centrala |
 |
Loc de campare |
 |
Inchiriere biciclete |
 |
Inchiriere ATV-uri |
|
Oferta cazare Pensiune Belvedere
| Perioada de cazare: 01 ianuarie 2008 - 31 decembrie 2009 |
| Tip Camera |
Pret / Noapte / Camera |
| Single - 3 cam. |
35 RON |
| Double - 14 cam. |
80 RON |
| Triple - 2 cam. |
110 RON |
| Matrimonial - 0 cam. |
0 RON |
| Alte posibilitati : |
-centrala termica propie
-acces la: piscina, bucatarie, masina automatica de spalat, pescuit in helesteu,inchirieri atv, plimbari cu bicicleta, acoperire GSM pentru: Vodafone, Comote, Orange, Zapp, Rds,
|
| Servicii Incluse |
Cazare |
|
Oferta 1 Mai Pensiune Belvedere
Oferta Sarbatorile de Paste Pensiune Belvedere
Oferta Craciun Pensiune Belvedere
Oferta Revelion Pensiune Belvedere
OFERTA REVELION 2010-2011
Pachetul cuprinde:
~ Cazare 3 nopţi
~ Demipensiune (mic dejun si cina)
~ Masa festiva – Revelion
~ Masa festiva An Nou
~ Dj
Meniu masa Revelion
~ Gustări reci:
- mezeluri tradiţionale de porc
- brânza oaie
- rosii
- măsline
~ Gustări calde:
- virsli
- sarmale cu costiţa de porc afumata, smântâna si ardei iute
- păstrăv
- friptura de porc cu cartofi piure
- salata muraturi asortate
- ciorba tărănească de porc acra
~ Desert:
- prăjitura de casa
~ Băuturi :
- ţuica de casa rece si fiarta 100 gr/pers
- vin de casa o carafa/4 pers.
- ÅŸampanie o sticla/4 pers.
- apa minerala 500ml/1 pers
- cafea 1/pers.
Masa festiva An Nou
- ciorba văcuţă
- friptura de porc cu cartofi tărănesti
- salata muraturi asortate
Băuturi:
- bere o Timisoreana/pers.
- vin de casa o carafa/4 pers
- apa minerala 500ml/1 pers
- cafea 1/pers.
• PRET PACHET – 600 LEI
• Relaţii la : 0722230391 sau 0723198050
|
Contact Pensiune Belvedere
| Contact : |
maruta mariana |
| Telefon : |
0722230391 |
| Fax : |
0254770115 |
| Website : |
http://www.cazare-particulari.ro/anunturi_1_Cazare-la-munte_Hateg_pensiuni_AN219XN422 |
| Adresa : |
str/Progresului ,nr.59 |
Alte oferte de cazare din Hateg
| Pensiunea Belvedere |
Pensiunea Belvedere * *
In apropierea Parcului National Retezat, la intrarea in orasul Hateg dinspre Petrosani, pe drumul E79 va intampina ... |
|
| Pensiunea Popasul Dacilor |
Muntii Orastiei adapostesc satul Costesti, o localitate asezata la poalele cetatilor dacice, intr-o zona de un rar pitoresc al peisajului. Venind pe ... |
|
| Pensiunea sarmis cristal |
Pensiunea SARMIS CRISTAL face parte din grupul de pensiuni SARMIS cu sediul principal in localitatea SARMIZEGETUSA Nr.82. Pensiunea SARMIS ... |
|
| Pensiunea cabana de la munte |
Pensiunea ‘’CABANA DE LA MUNTE’’ face parte din grupul de pensiuni ‘’SARMIS’’ cu sediul principal in localitatea SARMIZEGETUSA Nr.82.
Pensiunea ... |
|
|
| Pensiunea SARMIS |
Pensiunea Sarmis se afla situata in localitatea Sarmizegetusa, nr. 82 la 150m distanta de soseaua nationala. Situata în frumoasa depresiune a ... |
|